Jozef Hudák

Jozef Hudák

31.1.1963-5.11.2010
 

    Jozef Hudák začal hrávať futbal na druhom stupni základnej školy v Ľuboticiach, neskôr získal žiacky dres susednej Nižnej Šebastovej. Počas štúdia na strednej škole v rokoch 1977-1979 si vybojoval miesto v dorasteneckom družstve Vyšnej Šebastovej. Vtedy hrával futbal so svojími rovesníkmi (Ľ.Taiš, F.Jankanič,P.Jankanič,J.Gondžúr, J.Falat st.,L.Ďurko, F.Platko,J.Stajanča,J.Hoľva, J.Mikolaj a bratia Jozef a Martin Polačkovci)
    
    V rokoch 1979-1982 bol v hráčskom kádri mužstva dospelých vo Vyšnej Šebastovej. V roku 1987 začínal učinkovať vo výbore telovýchovnej jednoty Baník Vyšná Šebastová. Nepretržite pôsobil vo funkcii podpredsedu, predsedu, či hospodára. Okrem funkcionárčenia a práce so žiakmi,dorastencami a mužstvom dospelých sa takmer 20 rokov aktívne podieľal na organizovaní a fungovaní populárneho (ako sám vravel Športového sviatku) Šebešská Pätnástka, nazývanej do r.2006 SEDEMNÁSTKA. V roku 2000 vzniklo vo Vyšnej Šebastovej mužstvo starých pánov (OLD BOYS). s ktorými sa pravidelne stretával na ihrisku.

    Svoj posledný zápas odohral s dlhoročnými priateľmi,milovaným synom Jozefom a nadšencami futbalu. Pri hre, ktorú miloval,na trávniku ktorý sám kosil odohral na ihrisku vo Vyšnej Šebastovej 5.novembra 2010. Opustil nás nečakane - nedá sa však zabudnúť na jeho láskavý úsmev a prístup k svojím najbližším.